W miniony weekend odbyła się druga polska edycja Global Legal Hackathon. Dyrektor Future Institute po raz drugi uczestniczył w tym wydarzeniu w roli Mentora pomagając drużynom walczącym o wyjazd na finał do USA.

Tym razem wydarzenie zostało rozplanowane w oparciu o doświadczenia z poprzedniej edycji. Zdecydowano się na wprowadzenie krótkich przerw w formie wystąpień/wykładów dotyczących różnych ciekawych zagadnień. dr Marek Porzeżyński rozmawiał z uczestnikami GLH 2019 o  tym czy regulacja technologii sztucznej inteligencji (AI – artificial intelligence) jest potrzebna i ewentualnie jaką formę powinna przybrać. W zmaganiach uczestniczyło 17 zespołów. Wybór był jednak niezwykle trudny ponieważ wszyscy uczestnicy bardzo poważnie potraktowali swoje zadania i z wielkim zaangażowaniem, niemalże bez wytchnienia cały weekend dopracowywali swój pomysł.Jury biorąc pod uwagę szereg czynników i przypisując im odpowiednią wagę zdecydowało o wygranej::

  1. InteliLex – aplikacja wspomagająca edycję dokumentów w powtarzających się czynnościach.
  2. DigiDocs – aplikacja umożliwiająca udzielanie pełnomocnictw wspartych technologią blockchain. Zespół ten dostał również nagrodę dodatkową od kancelarii WKB.
  3. bSecure – aplikacja wskazująca w dostarczonym wzorze umowy na potencjalne problemy lub, po prostu, ważne postanowienia.

Wszystkie pomysły były niezwykle ciekawe i gratulacje należą się dla wszystkich zespołów biorących udział w wydarzeniu. Do zobaczenia za rok!